Jak zorganizować  ślub i wesele i nie wydać na nie fortuny?

Decydując się na poważny krok w naszym życiu, a mianowicie na ślub i wesele, chcemy by wszystko wyglądało idealnie i było zgodne z naszą wizją. Jednak często w grę wchodzą dodatkowe koszty, które potrafią przekroczyć zaplanowany budżet. Czy w tym wypadku należy rezygnować ze swoich marzeń? Niekoniecznie. Wszystko zależy od odpowiedniego podejścia do organizacji wesela i umiejętnego szukania oszczędności.

 JAKIM AUTEM NA ŚLUB?

Auto to ważny element ślubu i wesela. To ono pomaga w przemieszczaniu się pomiędzy tymi miejscami. Dlatego warto się zastanowić jakim autem chcemy jechać na swój ślub. Jeśli nie mamy konkretnych planów, zawsze można poszukać idealnego samochodu wśród aut znajomych i go od nich wypożyczyć. Organizując ślub i wesele wskazana jest oryginalność, dlatego chyba nikogo już nie dziwi widok pary, wysiadającej z trabanta, czy malucha. Zawsze można pójść o krok dalej i skorzystać z komunikacji miejskiej lub własnych nóg.

Dekoracja samochodu na ślub wcale nie musi być droga, możemy to zrobić samodzielnie, dekorując auto bukiecikami kwiatów, czy wstążkami. Jednak jeśli to nie jest naszą mocną stroną, zawsze możemy wynająć auto z gotowymi już dekoracjami.

DEKORACJE WESELNE

Zasada jest prosta, im więcej dekoracji wykonamy samodzielnie, tym więcej na tym zyskamy. Zarówno jeśli chodzi o Kościół, jak i stoły. W przypadku Kościoła warto porozumieć się z innymi parami, które tego samego dnia będą brały ślub i podzielić się z nimi kosztami dekoracji. Jeśli zaś chodzi o stoły weselne, to warto postawić na prostotę. Płatki róży rozsypane w misce, wazony z pojedynczymi kwiatami, będą prezentować się elegancko i szykownie. Dodajmy jeszcze do tego świece i mamy wspaniały nastrojowy klimat. Jeśli natomiast nie mamy wyczucia estetycznego, zawsze możemy poprosić o pomoc w przygotowaniu dekoracji weselnych naszych najbliższych.

SUKNIA ŚLUBNA/ GARNITUR

Suknia ślubna jest wyjątkowa, ponieważ każda Panna Młoda marzy o jej założeniu już od dzieciństwa. Nie da się jednak ukryć, że to spory koszt, oscylujący w granicach od 2000 do 5000zł, albo i więcej. Jak zatem można obniżyć ten wydatek? Zawsze można skorzystać z usług krawcowej, która stworzy suknię, podkreślającą figurę. Warto również odwiedzić szkołę artystyczną i tam poszukać projektantki, która stworzy dla nas wspaniałą i oryginalną kreację na nasz wyjątkowy ślub i wesele.

Suknię ślubną można kupić z dużym wyprzedzeniem w salonie na jesieni, wtedy możemy trafić na wyprzedaże, gdzie jest dużo tańsza, niż w sezonie. Alternatywą dla salonu sukien ślubnych jest komis. Kolejną opcją jest wypożyczenie sukni. Jednak trzeba pamiętać, że w momencie zniszczenia, my zostaniemy dodatkowo obciążone. A chyba nie warto tracić czasu i zabawy na weselu w trosce o suknię?

Garnitur to zupełnie inna sprawa. W tej kwestii warto jedynie patrzeć na metki, by nie przepłacić. Pamiętajmy, że dobry garnitur posłuży mężczyźnie przez wiele lat, a nie tylko na jedno wesele, dlatego nie warto na nim zbytnio oszczędzać.

ŚLUBNE FRYZURY I MAKIJAŻ

Przygotowując się na swój ważny dzień – ślub i wesele, przyszła Panna Młoda chce wyglądać pięknie olśniewając wszystkich swoim urokiem i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak „ślubne usługi” są w dużo wyższej cenie, niż normalnie. Dlatego warto opuszczać te magiczne słowo, a wtedy na pewno otrzymamy tą samą usługę, tylko w znacznie niższej cenie.

SALA WESELNA

śluby OławaSala weselna zazwyczaj kojarzy się z konkretnymi kosztami, jednak i na niej można zaoszczędzić. W jaki sposób? Najlepiej, podczas etapu poszukiwań, zorientować się jakie stałe dekoracje posiada interesujący nas lokal. Dzięki temu będziemy wiedzieć co możemy wykorzystać w naszej wizji. Miejscem, które trzeba szczególnie udekorować, to ściana za Wami, czyli Parą Młodą. Profesjonalnie wykonana ściana to około 400 zł. Jeśli nie chcemy skorzystać z tej formy pomocy, możemy zdać się na własną kreatywność i wyczarować na „Waszej Ścianie” w sali weselnej serca lub zdjęcia. Wszystko zależy od Was.

Kwiaty, które znajdują się na sali weselnej to bardzo dobry, lecz kosztowny pomysł. Jeśli jednak nie potrafimy wyobrazić wesela bez kwiatów, zawsze możemy ograniczyć się do paru sztuk. Potrafią one wprowadzić nastrojowy klimat.

NA CZYM NIE POWINNIŚMY OSZCZĘDZAĆ?

Warto sobie uświadomić, że na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać, m. in. na DJ lub zespole, fotografie i kamerzyście. Profesjonaliści, dzięki swojemu doświadczeniu sprawią, że nawet jeśli się pojawi jakieś niedociągnięcie na weselu, czy ślubie, pozostanie niezauważone. A to w tym wyjątkowym dniu to bardzo ważne.

Jeśli zależy Wam na kompleksowej obsłudze weselnej, różnorodnym repertuarze, to zainwestujcie w DJ. Koszt w porównaniu do wynajęcia zespołu jest dużo niższy, a sama osoba DJ nabiera coraz większego znaczenia.

Jedynymi materialnymi pamiątki, które pozostaną nam po tym wyjątkowym dniu, będą zdjęcia i filmy. Dlatego nie warto na tym oszczędzać i oddać w ręce profesjonalistów.

PODSUMOWANIE

Własny ślub i wesele to bardzo ważny moment w życiu każdej Młodej Pary. Dlatego, często popełniamy ten błąd, za bardzo chcemy sprostać własnym wymaganiom i marzeniom, i nasz budżet nie jest w stanie tego znieść. A przecież są pewne rzeczy, z których warto zrezygnować lub zmniejszyć ich koszty. W końcu najważniejszy jest fakt, że ten dzień jest dla nas, a ślub i wesele to tylko dopełnienie tego wszystkiego. Bo to my dla siebie jesteśmy najważniejsi i za parę lat już nie będzie miało znaczenia, jaki kolor kwiatów znajdował się w naszym bukiecie, czy jak wyglądały zaproszenia. Pamiętajmy, „że są rzeczy, których kupić nie można. Za wszystko inne możemy zapłacić (…)”

  • Newsleter

    Wpisz swój adres e-mail żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na naszym blogu.