Przepis na udane wesele

Udane wesele to z pewnością marzenie wielu przyszłych par młodych, które wiąże się z niemałym stresem. Każdy bowiem chce, by jego przyjęcie było wspomniane jak najlepiej. Co zatem zrobić, by ten jeden z najważniejszych dni odbył się bez problemów i krytyki weselników? Należy zadbać o małe, ale bardzo istotne elementy, które z pewnością sprawią, że wesele będzie niezapomnianym przeżyciem.

Muzyka – czyli co zrobić, by było dobrze wszystkim?

Wiele gości weselnych skupia się przede wszystkim na muzyce. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza, że jest to stały element przyjęć weselnych. Weselnicy często skarżą się, że muzyka jest za głośna i przeszkadza podczas rozmowy, ewentualnie, że jej typ nie przypadł do gustu gościom. Dlatego warto skupić się na znalezieniu dobrego zespołu lub DJ na wesele. Jak to zrobić? Dobrze popytać znajomych lub poszukać osób poleconych na forach o tematyce weselnej. Jednak odpowiednia oprawa muzyczna to nie wszystko. Warto również skupić się na takim ustawieniu stołów weselnych, by znajdowały się jak najdalej od głośników. Kolejnym elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę, to goście weselni, którzy są najbardziej wrażliwi na głośną muzykę, czyli osoby starsze, dzieci i zaproponować im dogodne miejsce.

Goście weselni powinni się dobrze bawić!

Kolejnym krokiem na udane wesele jest rozlokowanie gości. Wbrew pozorom to bardzo istotny element wesela. Dzięki temu możemy oszczędzić wiele czasu i nerwów. Dobrym pomysłem jest umieszczenie takiego planu rozlokowania gości przed salą weselną. Dzięki temu, goście będą mogli na spokojnie odszukać swoje miejsce. Ważne jest też, by nie sadzać przy jednym stole osób, które się nie znają, bo to może wprowadzić niepotrzebny zamęt. Warto natomiast posadzić weselników w gronie przyjaciół lub znajomych. Dzięki temu będą się świetnie bawić. Nie zapominajmy również o najmłodszych. Jeśli będzie ich spora grupka, zawsze dobrze zorganizować oddzielny stolik, by dzieci na spokojnie mogły oddać się zabawie. Jeśli jest taka możliwość, możemy zorganizować dodatkowe, specjalnie dedykowane najmłodszym, pomieszczenie i osobę do opieki. Dzięki temu zarówno rodzice jak i dzieci będą się dobrze bawić.

Alternatywa dla kolejki przed kościołem

Każdy z nas, choć raz, przeżył ten moment, gdzie wraz z tłumem osób, po ceremonii ślubnej czekał na Parę Młodą, by złożyć życzenia. A jak sobie przypomnimy, zazwyczaj wiązało się to ze staniem w długiej kolejce, w której z niecierpliwością czekaliśmy na swoją kolej. A im dłużej czekaliśmy, tym niecierpliwiliśmy się coraz bardziej. Co zatem zrobić by tego uniknąć na naszym ślubie? Możemy zaproponować swoim gościom weselnym, iż składanie życzeń gratulacji odbędzie się po pierwszym, weselnym posiłku. Podejdziemy do każdego z weselników bezpośrednio, bez pośpiechu i będziemy mieli szanse na przywitanie i podziękowanie wszystkim za przybycie. Na pewno tym u naszych gości weselnych zapunktujemy.

Dekoracje stołów weselnych – wysokość ma znaczenie

organizacja wesel to nasza specjalnośćKolejnym elementem weselnym, o którym powinniśmy pamiętać jest dekoracja stołów weselnych. Jeśli dekoracje weselne są zbyt wysokie mogą być przeszkodą i powodem do narzekań weselników. W dużym stopniu utrudniają one rozmowę przy stole i kontakt wzrokowy. I co istotne, dekoracje weselne zamiast pełnić swoją rolę, stają się przeszkodą. Zatem co powinniśmy zrobić, by tego uniknąć? Dekoracje weselne mogą znajdować się w różnych miejscach, grupowo lub oddzielnie, m.in. na początku stołu lub jego końcu.

Wszystkie wymienione aspekty, a więc muzyka, dekoracje, kolejka do życzeń, czy rozlokowanie weselników  są małymi elementami, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Każdy z nich wpływa na to, jak nasze wesele zostanie odebrane i ocenione w dalszej perspektywie. Dlatego planując wesele skupmy się na nich, a unikniemy niepotrzebnego zamętu i stresu, a naszą nagrodą będzie wspaniała uroczystość, zadowoleni goście i niezapomniane przeżycia.

 • Księga gości

  • Barbara / 14 października 2019:
   12.10.2019r odbylo się Wesele naszej kochanej córki. Chylimy czoła. przed wlascicielami. za profesjonalizm. dziękujemy. wszystkim pracownikom za. bardzo miłą obsługę.... »
  • Agnieszka / 19 czerwca 2018:
   Bardzo dziękuję i polecam. Bardzo ładne miejsce, bardzo miła obsługa i super sala. »
  • Beata / 24 maja 2018:
   Serdecznie dziękuję za wspaniałą zabawę, wszystko było idealne, od wygladu sali, przez przepyszne jedzenie aż po cudowną zabawę. »
  • Aga / 29 kwietnia 2018:
   SErdecznie polecam! Cudowne miejsce, świetnie zorganizowane i z przemiłymi ludźmi. Jestem bardzo zadowolona. Bardzo dziękuję! Jakość usług jaką otrzymaliśmy w... »
  • Malwina / 17 kwietnia 2018:
   Serdecznie polecam. Jako gość jestem bardzo zadowolona. Kuchnia smaczna, obsługa profesjonalna, a pokoje czyste i przytulne. Zdecydowanie 10/10. »
  • Ola / 29 marca 2018:
   Serdecznie polecam! Wspaniałe miejsce, wspaniała sala i świetna obsługa. Własciciel bardzo elstyczny i życzliwie nastawiony, można bardzo wiele rzeczy szybko... »
  • Kamila / 16 marca 2018:
   Bardzo serdecznie dziękuję, bo było super. Co prawda miałam przyjemność być gościem na weselu ale chciałabym pochwalić nie tylko piękną... »
  • magda i maciek / 17 kwietnia 2015:
   Szczerze polecamy to miejsce !! Nasze wesele było wymarzone :) Sala pięknie wystrojona, jedzenie przepyszne i w duzych ilościach a... »
  • Teresa / 7 marca 2015:
   Joanna i Michał, :Dziękujemy za świetną oprawę muzyczną nzseago wesela! Zespf3ł porwał naszych gości do tańca już od pierwszej melodii,... »
  • Ania Chmal / 11 listopada 2014:
   Zapomniałam wspomnieć o wygodzie jaką podczas wesela jest taras, który Sala Bankietowa posiada oraz o bazie noclegowej, o super domkach... »