Przepis na udane wesele

Udane wesele to z pewnością marzenie wielu przyszłych par młodych, które wiąże się z niemałym stresem. Każdy bowiem chce, by jego przyjęcie było wspomniane jak najlepiej. Co zatem zrobić, by ten jeden z najważniejszych dni odbył się bez problemów i krytyki weselników? Należy zadbać o małe, ale bardzo istotne elementy, które z pewnością sprawią, że wesele będzie niezapomnianym przeżyciem.

Muzyka – czyli co zrobić, by było dobrze wszystkim?

Wiele gości weselnych skupia się przede wszystkim na muzyce. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza, że jest to stały element przyjęć weselnych. Weselnicy często skarżą się, że muzyka jest za głośna i przeszkadza podczas rozmowy, ewentualnie, że jej typ nie przypadł do gustu gościom. Dlatego warto skupić się na znalezieniu dobrego zespołu lub DJ na wesele. Jak to zrobić? Dobrze popytać znajomych lub poszukać osób poleconych na forach o tematyce weselnej. Jednak odpowiednia oprawa muzyczna to nie wszystko. Warto również skupić się na takim ustawieniu stołów weselnych, by znajdowały się jak najdalej od głośników. Kolejnym elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę, to goście weselni, którzy są najbardziej wrażliwi na głośną muzykę, czyli osoby starsze, dzieci i zaproponować im dogodne miejsce.

Goście weselni powinni się dobrze bawić!

Kolejnym krokiem na udane wesele jest rozlokowanie gości. Wbrew pozorom to bardzo istotny element wesela. Dzięki temu możemy oszczędzić wiele czasu i nerwów. Dobrym pomysłem jest umieszczenie takiego planu rozlokowania gości przed salą weselną. Dzięki temu, goście będą mogli na spokojnie odszukać swoje miejsce. Ważne jest też, by nie sadzać przy jednym stole osób, które się nie znają, bo to może wprowadzić niepotrzebny zamęt. Warto natomiast posadzić weselników w gronie przyjaciół lub znajomych. Dzięki temu będą się świetnie bawić. Nie zapominajmy również o najmłodszych. Jeśli będzie ich spora grupka, zawsze dobrze zorganizować oddzielny stolik, by dzieci na spokojnie mogły oddać się zabawie. Jeśli jest taka możliwość, możemy zorganizować dodatkowe, specjalnie dedykowane najmłodszym, pomieszczenie i osobę do opieki. Dzięki temu zarówno rodzice jak i dzieci będą się dobrze bawić.

Alternatywa dla kolejki przed kościołem

Każdy z nas, choć raz, przeżył ten moment, gdzie wraz z tłumem osób, po ceremonii ślubnej czekał na Parę Młodą, by złożyć życzenia. A jak sobie przypomnimy, zazwyczaj wiązało się to ze staniem w długiej kolejce, w której z niecierpliwością czekaliśmy na swoją kolej. A im dłużej czekaliśmy, tym niecierpliwiliśmy się coraz bardziej. Co zatem zrobić by tego uniknąć na naszym ślubie? Możemy zaproponować swoim gościom weselnym, iż składanie życzeń gratulacji odbędzie się po pierwszym, weselnym posiłku. Podejdziemy do każdego z weselników bezpośrednio, bez pośpiechu i będziemy mieli szanse na przywitanie i podziękowanie wszystkim za przybycie. Na pewno tym u naszych gości weselnych zapunktujemy.

Dekoracje stołów weselnych – wysokość ma znaczenie

organizacja wesel to nasza specjalnośćKolejnym elementem weselnym, o którym powinniśmy pamiętać jest dekoracja stołów weselnych. Jeśli dekoracje weselne są zbyt wysokie mogą być przeszkodą i powodem do narzekań weselników. W dużym stopniu utrudniają one rozmowę przy stole i kontakt wzrokowy. I co istotne, dekoracje weselne zamiast pełnić swoją rolę, stają się przeszkodą. Zatem co powinniśmy zrobić, by tego uniknąć? Dekoracje weselne mogą znajdować się w różnych miejscach, grupowo lub oddzielnie, m.in. na początku stołu lub jego końcu.

Wszystkie wymienione aspekty, a więc muzyka, dekoracje, kolejka do życzeń, czy rozlokowanie weselników  są małymi elementami, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Każdy z nich wpływa na to, jak nasze wesele zostanie odebrane i ocenione w dalszej perspektywie. Dlatego planując wesele skupmy się na nich, a unikniemy niepotrzebnego zamętu i stresu, a naszą nagrodą będzie wspaniała uroczystość, zadowoleni goście i niezapomniane przeżycia.

  • Newsleter

    Wpisz swój adres e-mail żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na naszym blogu.