Dzieci na przyjęciu weselnym. Kłopot, czy wręcz przeciwnie?

Dzieci na przyjęciu weselnym to przede wszystkim radość i energia. Jak nikt inny potrafią rozweselić dorosłych, zarazić ich swoim humorem. To właśnie dzieci sprawiają, że przyjęcie weselne nabiera rodzinnego charakteru. Jednak wiele Par Młodych ma dylemat czy zaprosić ich na swoją własną uroczystość. Dlaczego? Dzieci często postrzegane są jako kłopot i dodatkowy koszt. A to tylko od nas zależy jak potraktujemy najmłodszych.

ILOŚĆ DZIECI MA ZNACZENIE

Wbrew pozorom, bardzo istotne, przy planowaniu przyjęcia weselnego jest ustalenie liczby dzieci oraz tego czym się interesują. Dzięki temu, będziemy mogli zastanowić się nad odpowiednią opieką, czy atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych. Może się przypadkiem okazać, że przyda się dodatkowe pomieszczenie lub stół. Jedno jest pewne, odpowiednie podejście, sprawi, że z przyjęcia weselnego zadowoleni będą i dzieci, ich rodzice i nowożeńcy.

ODPOWIEDNIA OPIEKA                                                     

Decydując się na zaproszenie całej rodziny na przyjęcie weselne, powinniśmy zastanowić się nad tym, kto będzie sprawował nad nimi opiekę. Możemy poprosić o pomoc koleżankę lub ciocię. Musimy mieć jednak na uwadze, że dzieci zazwyczaj są w różnym wieku, i ciężko jednocześnie z zabawą trafić w gusta wszystkich. Osoba do opieki zaś jest automatycznie wykluczona z zabawy. Dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę, czy na naszym przyjęciu weselnym warto skorzystać z oferty doświadczonej osoby, posiadających uprawnienia oraz chęć do współpracy z dziećmi. Animatorzy, bo to właśnie o nich mowa, nie są drodzy. A efekty ich działań przechodzą najśmielsze oczekiwania. Bo zarówno rodzice jak i dzieci świetnie są bawią na naszym przyjęciu weselnym! Koszt takiego animatora, zależny jest od ilości czasu. Opieka całonocna to koszt do 1000zł. Warto dodać, że animatorzy mają ze sobą wszelkie materiały, które z pewnością urozmaicą czas dzieciom.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Jeśli skorzystamy z usług animatora, nie będziemy musieli się martwić o ten aspekt przyjęcia weselnego. Opiekun zadba o zabawy ruchowe, angażujące dzieci, o ich bezpieczeństwo i spokojny sen. Najmłodsi na pewno będą mieli okazję puszczać olbrzymie bańki, czy korzystać z gier planszowych. Jeśli jednak wolimy zapewnić dzieciom rozrywkę sami, warto skorzystać ze sprawdzonych pomysłów, np.:

Różne elementy garderoby, takie jak wielkie okulary, śmieszne szale, czy chusty na pewno sprawdzą się i wywołają zadowolenie na twarzy najmłodszych. Dodatkowo będą się ciekawie prezentować na zdjęciach.

Lista przebojów dla dzieci to świetny pomysł na zabawę z nimi podczas tańca. Podczas grania takich utworów, na przyjęciu weselnym bawią się wszystkie generacje.

Przybory do rysowania, takie jak kredki, czy mazaki, farby również się sprawdzą. Wystarczy, że dzieci będą miały na własność swój artystyczny kącik, gdzie w spokoju, mogą oddać się swoim pasjom. Prócz artykułów do pisania, warto mieć również zadbać o brystole lub inne tego typu rzeczy.

ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH

Wbrew pozorom to również najmłodsi, podczas najważniejszego dnia w naszym życiu – ślubu i wesela mogą się wykazać. Jak? Np. dziewczynki mogą sypać kwiaty, po których stąpać będzie Para Młoda. Cudownie będzie wyglądać moment, w którym małe damy, ubrane identycznie, będą zwiastować przybycie Pary Młodej. Chłopcy zaś, po zakończeniu ceremonii zaślubin, mogą sypać konfetti lub ryż. Dzieci, jeśli oczywiście zechcą, zawsze mogą pomóc Parze Młodej, przy wręczaniu gościom pamiątkowych czekoladek. Oczywiście, musimy pamiętać, żeby podziękować dzieciom za ich trud na przyjęciu weselnym i podarować jakiś drobiazg.

DZIECIĘCY STOLIK I MENU

sale weselne PaczkówDziecięcy stolik to coraz częstszy zwyczaj, który pojawia się na przyjęciach weselnych. To dobry sposób na to, by odciążyć rodziców i skupić dzieci w jednym miejscu. Warto jednak pamiętać, że przy takim stoliku powinny znajdować się dzieci, pod opieką opiekuna (może to być animator), który w razie potrzeby pomoże najmłodszym w czynnościach samoobsługowych. Dobrze, gdy taki stolik obsługuje jeden z wyznaczonych kelnerów.

Menu dla dzieci warto wcześniej przedyskutować z obsługą weselną. Dzięki temu możemy zminimalizować koszt ich udziału i sprawić radość najmłodszym. W przykładowym menu mogą znajdować się frytki, kurczak, owoce, słodkości, napoje. Czyli wszystko to, co lubią dzieci.

JUŻ CZAS, JUŻ CZAS NA SEN.

Gdy już jesteśmy pewni, że dzieci przybędą na przyjęcie weselne, w trosce o nie, powinniśmy zastanowić się nad spokojnym miejscem na ich odpoczynek. Dobrze by było zarezerwować pokoje hotelowe w domu weselnym, gdzie najmłodsi będą mogli znajdować się pod opieką animatorów lub innych opiekunów przez cały czas. Warto zadbać o dodatki, np. koce, poduszki, laptop do wyświetlenia bajki. Dzięki temu rodzice będą mogli być spokojni o swoje pociechy podczas zabawy, a dzieci będą mogły spokojnie wypoczywać pod okiem opiekunów.

PODSUMOWANIE

Dzieci na weselu zazwyczaj są traktowane w kategorii kłopotu, co bywa krzywdzące. A przecież nie ma nic piękniejszego, niż widok dziecięcej radości. Dzięki nim, każde przyjęcie nabiera wyjątkowego uroku i atmosfery. Dlatego warto zastanowić się nad tym, by odpowiednio zatroszczyć się o dzieci i ich potrzeby. Bowiem to najmłodsi stanowią wyjątkową oprawę weselną, czego efektem będą zdjęcia ślubne i pamiątkowe wideo.

  • Newsleter

    Wpisz swój adres e-mail żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na naszym blogu.